Blog
Onur Ayı Kutlu Olsun!
Genel

Onur Ayı Kutlu Olsun!

1 yıl önce


“İstisnasız herkesin sahip olmadığı hakka kimse sahip değildir."
Marsha P. Johnson
 

Onur Ayı'nı kutlamak ve dayanışmamızı ifade etmek için buradayız. Bu ay, geçmiş mücadelelerimizi anıyor, kimliklerimizi kutluyor ve gelecekteki eşitlik için birlikte çalışmanın önemini vurguluyoruz.

 

Her birimizin benzersizliği, zenginliği ve cesaretiyle gurur duyuyoruz. Kimliklerimizin, cinsiyet ifadelerimizin ve cinsel yönelimlerimizin güzelliğini kutlamak için buradayız. Biz LGBTİ+’lar olarak aşkın, kabulün ve eşitliğin hak ettiği bir dünya için mücadele ediyoruz.

 

Ancak, biliyoruz ki hala mücadele etmemiz gereken birçok zorluk var. Ayrımcılık, homofobi, bifobi, transfobi ve diğer önyargılar hala hayatlarımızı etkiliyor. Ancak bu zorluklara rağmen, birbirimize destek olmaktan, sesimizi duyurmaktan ve değişimi ilerletmek için güç birliği yapmaktan vazgeçmeyeceğiz.

 

Onur Ayı, sadece kutlama ve eğlence değil, aynı zamanda eşitlik ve adalet için bir çağrıdır. Kendimizi ifade etmek için güvende hissettiğimiz bir dünya istiyoruz. Her bireyin insan haklarına saygı gösterildiği bir toplum hedefliyoruz.

Bu ay, LGBTİ+ tarihindeki kahramanlara, öncülere ve aktivistlere de teşekkür edelim. Mücadeleleri ve fedakarlıkları olmasaydı, bugün burada olamazdık. Size minnettarız ve bu mücadeleleri sürdürmek için kararlıyız.

 

Onur Ayı, her birimizin hikayesini paylaşma, toplumda değişim yaratma ve gelecek nesiller için umut olma zamanıdır. Biz bir aileyiz, bir topluluğuz ve beraber güçlüyüz. Birlikte, daha adil, daha eşit ve daha sevgi dolu bir dünya inşa edebiliriz.

Bugün ve her gün, sizinle dayanışma içindeyiz. Sizin haklarınızı savunmaya devam edeceğiz ve sizin için mücadele edeceğiz. Sizleri desteklemek için buradayız ve sizinle birlikteyiz.

 

Dayanışmayla!

Kırmızı Şemsiye Derneği