Kırmızı Şemsiye


BAĞIŞ YAPIN

Telefon: 0 312 419 29 91 
Konur 2 Sokak No:44/8,
Çankaya / Ankara / Türkiye

e-mail:
kirmizisemsiye@kirmizisemsiye.org
 
 

 

Kırmızı Şemsiye Cinsel Sağlık ve İnsan Hakları Derneği, aşağıda bilgileri verilen uluslararası sivil toplum kuruluşlarına üyedir. Kırmızı Şemsiye, savunuculuk çalışmalarının etkili şekilde yürütülebilmesi için çeşitli bölgesel ve küresel sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliğine önem vermektedir. Türkiye’de seks işçilerini çevreleyen sorunların, Türkiye’ye özgü olduğu gerçeğini görmezden gelmeden, bu sorunların bölgesel ve küresel yansımaları olduğu bilincinde olan Kırmızı Şemsiye, çeşitli ülkelerden seks işçileri ile dayanışma içerisinde olmaya devam edecektir.

Devamı

Kırmızı Şemsiye Cinsel Sağlık ve İnsan Hakları Derneği’ne kurulduğu tarih olan 11 Nisan 2013 tarihinden bu yana çeşitli projeler kapsamında finansal destek sunan aşağıdaki kurumlara tüm üyelerimiz adına teşekkür ediyoruz.

Devamı

KIRMIZI ŞEMSİYE seks işçileri için çalışır. SORUNLARINIZI BİZİMLE PAYLAŞIN, HEP BİRLİKTE GÜÇLENELİM! EVİNİZDEN Mİ ÇIKARILDINIZ veya EVİNİZ Mİ MÜHÜRLENDİ? POLİS KEYFİ ŞEKİLDE EVİNİZİ Mİ BASTI? KEYFİ ŞEKİLDE POLİSİN PARA CEZASINA MI MARUZ KALDINIZ? POLİSTEN ŞİDDET Mİ GÖRDÜNÜZ veya KEYFİ MUAMELE İLE Mİ KARŞILAŞTINIZ? MÜŞTERİNİZDEN ŞİDDET Mİ GÖRDÜNÜZ?

Devamı

Seks işçilerinin insan hakları mücadelesinde yanımızda olmak ister misiniz? Sizi de üyemiz olarak görmekten memnuniyet duyarız. Eğer üyemiz olmak istiyorsanız, aşağıda yer alan Üye Başvuru Formu’nu indirin ve doldurun. Sonra da kirmizisemsiye@kirmizisemsiye.org e-posta adresimize gönderin.

Devamı
Diğer Haberler


9.1.2018  
Kategori: Genel
   
PROGRAM SORUMLUSU İŞ İLANI

Sözleşme türü:

Tam Zamanlı

Sözleşme süresi:

Şubat 2018 – Şubat 2019

Çalışma yeri:

Ankara

 

Alan Hakkında:

Kırmızı Şemsiye Cinsel Sağlık ve İnsan Hakları Derneği, 2013 yılından bu yana Türkiye’de seks işçilerinin cinsel sağlık ve üreme sağlığı ve hakları alanlarında bilgilendirilmesi, kapasitelerinin güçlendirmesi, bu alanlarda adalete, haklara,bilgiye ve hizmetlere erişimlerinin iyileştirilmesi amacıyla projeler yürütmektedir. Aynı zamanda ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına yönelik hak savunuculuğu ve lobicilik çalışmaları yapmaktadır.

Bu kapsamda Kırmızı Şemsiye Derneği Ankara ofisinde, Cinsel Sağlık ve Üreme Sağlığı ve Hakları Alanındaki projelerin yürütülmesinde görev alacak şekilde, tam zamanlı, bir (1) program sorumlusu işe alınacaktır.

 

Görev ve Sorumluluklar

Program Sorumlusu, Kırmızı Şemsiye Cinsel Sağlık ve İnsan Hakları Derneği’nin Ankara’daki ofisinde, 09:00 – 18:00 saatleri arasında toplamda haftada 40 saat çalışacaktır.

Görev ve sorumluluklarında tanımlanan niteliklere uygun hizmet sunumunu değerlendirmek üzere, Program Sorumlusu ile ilgili kurumsal ve mesleki izleme ve değerlendirme yapılacaktır.

Program Sorumlusunun hizmet sunumunda mesleki ve etik ilkelere bağlı, her türlü ayrımcılık ve damgalamadan uzak, insan haklarına saygılı, başvuranın mahremiyet hakkını koruyan, kültürler arası farklılarla çalışma ortamına uygun davranması asgari gerekliliktir.

Program Sorumlusu, doğrudan derneğin genel koordinatörüne bağlı ve ona karşı sorumlu bir şekilde çalışacaktır.

• Sorumluluğu altındaki projelerin faaliyetlerinin planlanması, proje çalışmasının izlenmesi, desteklenmesi ve bilgilerinin arşivlenmesi, program bütçesinin takibi, programa destek sunan fon veren kuruluşlarla ilişkilerin sürdürülmesi ve projelerin raporlaması,
• Program kapsamındaki projelerin ara ve final raporlarının (yazılı ve finansal) zamanında gönderilmesini sağlanması,
•Program kapsamında çalışan personelin koordinasyonunu ve süpervizyonunu sağlamak
• Program bütçesinin yönetimi ve takibini genel koordinatörle istişare halinde yürütmek,
• Programa destek sunan fon veren kuruluşlar -ve varsa- proje ortaklarıyla iletişimi yönetmek,
• Proje kapsamında saha ziyaretleri ve kurum ziyaretleri gerçekleştirmek,
• Genel koordinatörün bilgisi dahilinde veya görevlendirmesiyle farklı paydaş gruplarıile görüşmeleri yürütmek veya ulusal/uluslararası toplantılara katılım sağlamak,

Asgari Yeterlilikler

- Üniversitelerin – sosyal bilimler yada sağlık bilimleri başta olmak üzere mezunu olmak,
-  Mesleki stajlar harici en az 2 yıl çalışma deneyimine sahip olmak,
- Proje ve bütçe yönetiminde bilgi ve deneyim sahibi olmak,

- Yazılı, sözlü İngilizce dil bilgisine iyi derece hakim olmak (mülakat aşamasında İngilizce yazma, konuşma ve anlama pratiği yapılacaktır),

- MS Office programlarını (Word, Excel, Access, Outlook, PowerPoint) iyi derecede kullanabilmek,

Ek Yeterlilikler

- Cinsel sağlık, üreme sağlığı, cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar genel insan hakları ve/veya LGBTİ alanlarında profesyonel çalışma deneyimi sahibi olmak,

- Güçlü iletişim becerilerine sahip olmak,

- Ekip çalışmasına uygun olmak,

- Sorunlara çözüm odaklı yaklaşabilmek,


- Kriz durumlarında yaratıcı ve çözüm odaklı stratejiler önerebilmek ve insiyatif alabilmek.

-STK ları ve/veya kamu kuruluşları ile çalışma deneyimi olmak,

 

Türkçe ya da İngilizce olarak eksiksiz doldurulmuş güncel bir CV ile bir sayfayı geçmeyecek bir motivasyon mektubunun KŞ-SRHR-Program2018 başlıklı bir e-postayla kirmizisemsiye@kirmizisemsiye.org adresine gönderilmesi gereklidir.

Başvuru ile ilgili sorulara cevap verilmeyecektir.

Sadece ön değerlendirmeyi geçen adaylarla iletişime geçilecektir.

Başvuru için son tarih 23 Ocak 2018, Salı 23.59’dur.