Kırmızı Şemsiye


BAĞIŞ YAPIN

Telefon: 0 312 419 29 91 
Konur 2 Sokak No:44/8,
Çankaya / Ankara / Türkiye

e-mail:
kirmizisemsiye@kirmizisemsiye.org
 
 

 

Kırmızı Şemsiye Cinsel Sağlık ve İnsan Hakları Derneği, aşağıda bilgileri verilen uluslararası sivil toplum kuruluşlarına üyedir. Kırmızı Şemsiye, savunuculuk çalışmalarının etkili şekilde yürütülebilmesi için çeşitli bölgesel ve küresel sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliğine önem vermektedir. Türkiye’de seks işçilerini çevreleyen sorunların, Türkiye’ye özgü olduğu gerçeğini görmezden gelmeden, bu sorunların bölgesel ve küresel yansımaları olduğu bilincinde olan Kırmızı Şemsiye, çeşitli ülkelerden seks işçileri ile dayanışma içerisinde olmaya devam edecektir.

Devamı

Kırmızı Şemsiye Cinsel Sağlık ve İnsan Hakları Derneği’ne kurulduğu tarih olan 11 Nisan 2013 tarihinden bu yana çeşitli projeler kapsamında finansal destek sunan aşağıdaki kurumlara tüm üyelerimiz adına teşekkür ediyoruz.

Devamı

KIRMIZI ŞEMSİYE seks işçileri için çalışır. SORUNLARINIZI BİZİMLE PAYLAŞIN, HEP BİRLİKTE GÜÇLENELİM! EVİNİZDEN Mİ ÇIKARILDINIZ veya EVİNİZ Mİ MÜHÜRLENDİ? POLİS KEYFİ ŞEKİLDE EVİNİZİ Mİ BASTI? KEYFİ ŞEKİLDE POLİSİN PARA CEZASINA MI MARUZ KALDINIZ? POLİSTEN ŞİDDET Mİ GÖRDÜNÜZ veya KEYFİ MUAMELE İLE Mİ KARŞILAŞTINIZ? MÜŞTERİNİZDEN ŞİDDET Mİ GÖRDÜNÜZ?

Devamı

Seks işçilerinin insan hakları mücadelesinde yanımızda olmak ister misiniz? Sizi de üyemiz olarak görmekten memnuniyet duyarız. Eğer üyemiz olmak istiyorsanız, aşağıda yer alan Üye Başvuru Formu’nu indirin ve doldurun. Sonra da kirmizisemsiye@kirmizisemsiye.org e-posta adresimize gönderin.

Devamı
Diğer Haberler


18.6.2017  
Kategori: Genel
   
Kırmızı Şemsiye Derneği 25. İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası'nda

Kırmızı Şemsiye Cinsel Sağlık ve İnsan Hakları Derneği 25. Kez düzenlenen İstanbul LGBTİ+ Onur haftası kapsamında 3 panel düzenliyor.

Bu paneller şu şekilde;

 

Türkiye'de Trans Kadın Seks İşçilerine Karşı Hak İhlaller

Saat: 19:00- 21.00

Yer: Cezayir

Tarih: 21 Haziran 2017

 

Türkiye’de Trans Kadın Seks İşçilerine Karşı Hak İhlalleri: Ayrımcılık ve Şiddetin Bilançosu (2016 – 2017)

Bu panel kapsamında, Kırmızı Şemsiye Cinsel Sağlık ve İnsan Hakları Derneği’nin Mersin 7 Renk LGBTİ Derneği ile işbirliği içerisinde gerçekleştirdiği izleme ve belgeleme çalışmasının verileri dinleyicilerle paylaşılacaktır.

2016 – 2017 yılları içerisinde Türkiye genelinde trans kadın seks işçilerini hedef alan ayrımcılık ve şiddet vakalarını dinleyiciler ile paylaşacak olan panel, istatistiki verilere ek olarak, trans kadın seks işçilerinin Ankara, Mersin ve İstanbul özelindeki deneyimlerini gündeme taşıyacaktır.

Bihter Altay, Kırmızı Şemsiye Cinsel Sağlık ve İnsan Hakları Derneği
Cansel Derya Karagöz, Kırmızı Şemsiye Cinsel Sağlık ve İnsan Hakları Derneği
Yağmur Arıcan, Mersin 7 Renk LGBTİ Derneği
Melike Arzu, Kırmızı Şemsiye Cinsel Sağlık ve İnsan Hakları Derneği
Av. Eda Balçık, Kırmızı Şemsiye Cinsel Sağlık ve İnsan Hakları Derneği

Moderatör:
Kemal Ördek, Kırmızı Şemsiye Cinsel Sağlık ve İnsan Hakları Derneği

 

 

Türkiye’de Yaşayan Suriyeli Seks İşçilerinin Sorunları ve İhtiyaçları

 

Saat: 19:00- 21.00 Yer: Cezayir
Panel: Türkiye’de Yaşayan Suriyeli Seks İşçilerinin Sorunları ve İhtiyaçları
Tarih: 22 Haziran 2017


Türkiye’de 3 milyona yakın Suriyeli yaşıyor. Suriyelilerin belirli bir kısmı, zorunlu göçün ortaya çıkardığı zorluklar ve toplumsal cinsiyetleri ile cinsiyet kimliklerinin de etkisi ile seks endüstrisine sürükleniyor. Birçok Suriyeli seks işçiliği yapıyor ve sektörün yarattığı zorlukların etkisi ile hak ihlallerine maruz kalıyor. Hak ihlali mağduru Suriyeli seks işçileri, dil engeli,yabancı düşmanlığı, yoksulluk ve toplumsal cinsiyet ve cinsel kimlik temelli ayrımcılık sebepleri ile adalete erişemiyor.Bu panelde, Kırmızı Şemsiye Cinsel Sağlık ve İnsan Hakları Derneği’nin 2016’dan bu yanagerçekleştirmekte olduğu ve Suriyeli seks işçilerinin cinsel sağlık ve insan hakları durumunu gözler önüne seren alan çalışmaları ile KADAV’ın İstanbul’da Suriyeli seks işçilerine yönelik sunduğu hizmetler ve alandan veriler gündeme taşınacaktır.

Moderaör: Dr. Gökhan Yıldırımkaya - BM Nüfus Fonu Türkiye Temsilciliği
Konuşmacılar:

“’İstenmeyen’ Misafirler: Suriyeli Seks İşçilerinin Cinsel Sağlık ve İnsan Hakları Durumu” Kemal Ördek, Kırmızı Şemsiye Cinsel Sağlık ve İnsan Hakları Derneği

“İstanbul’da Yaşayan Suriyeli Trans Kadınlar ve Seks İşçilerinin Sorunları” Kıvılcım Arat, Kadınlarla Dayanışma Vakfı

 

Türkiye’de Genelev Gerçeği

24 Haziran Cumartesi 19:00 - 21:00 arasında

Panel: “Siz Bu Şehre Yakışmıyorsunuz!”: Türkiye’de Genelev Gerçeği

Kırmızı Şemsiye Cinsel Sağlık ve İnsan Hakları Derneği, 2013’ten bu yana Türkiye’nin çeşitli il ve ilçelerinde faaliyet gösteren genelevlerde yaşan sorunları ve genelevlerin varlığına yönelik tartışmaları gündeme taşımak amacıyla savunuculuk çalışmaları yürütüyor.Genelevler bir yandan çeşitli gerekçelerle kapatılırken, diğer yandan genelevlerde yaşayan ve çalışan kadınların sorunları görünmez kılınıyor. Bu panel, genelevlerde yaşanan sorunları görünür kılmaya çalışırken, diğer yandan da genelevde çalışan kişilerin dilinden deneyimleri dinleyici ile paylaşıyor.

Moderatör:
Kemal Ördek, Kırmızı Şemsiye Cinsel Sağlık ve İnsan Hakları Derneği

Konuşmacılar:
Melike, Kırmızı Şemsiye Cinsel Sağlık ve İnsan Hakları Derneği/Genelev Çalışanı
Başak, Kırmızı Şemsiye Cinsel Sağlık ve İnsan Hakları Derneği/Genelev Çalışanı
Suat, Kırmızı Şemsiye Cinsel Sağlık ve İnsan Hakları Derneği/Genelev Çalışanı
Tülay, Kırmızı Şemsiye Cinsel Sağlık ve İnsan Hakları Derneği/Genelev Çalışanı