Kırmızı Şemsiye


BAĞIŞ YAPIN

Telefon: 0 312 419 29 91 
Konur 2 Sokak No:44/8,
Çankaya / Ankara / Türkiye

e-mail:
kirmizisemsiye@kirmizisemsiye.org
 
 

 

Kırmızı Şemsiye Cinsel Sağlık ve İnsan Hakları Derneği, aşağıda bilgileri verilen uluslararası sivil toplum kuruluşlarına üyedir. Kırmızı Şemsiye, savunuculuk çalışmalarının etkili şekilde yürütülebilmesi için çeşitli bölgesel ve küresel sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliğine önem vermektedir. Türkiye’de seks işçilerini çevreleyen sorunların, Türkiye’ye özgü olduğu gerçeğini görmezden gelmeden, bu sorunların bölgesel ve küresel yansımaları olduğu bilincinde olan Kırmızı Şemsiye, çeşitli ülkelerden seks işçileri ile dayanışma içerisinde olmaya devam edecektir.

Devamı

Kırmızı Şemsiye Cinsel Sağlık ve İnsan Hakları Derneği’ne kurulduğu tarih olan 11 Nisan 2013 tarihinden bu yana çeşitli projeler kapsamında finansal destek sunan aşağıdaki kurumlara tüm üyelerimiz adına teşekkür ediyoruz.

Devamı

KIRMIZI ŞEMSİYE seks işçileri için çalışır. SORUNLARINIZI BİZİMLE PAYLAŞIN, HEP BİRLİKTE GÜÇLENELİM! EVİNİZDEN Mİ ÇIKARILDINIZ veya EVİNİZ Mİ MÜHÜRLENDİ? POLİS KEYFİ ŞEKİLDE EVİNİZİ Mİ BASTI? KEYFİ ŞEKİLDE POLİSİN PARA CEZASINA MI MARUZ KALDINIZ? POLİSTEN ŞİDDET Mİ GÖRDÜNÜZ veya KEYFİ MUAMELE İLE Mİ KARŞILAŞTINIZ? MÜŞTERİNİZDEN ŞİDDET Mİ GÖRDÜNÜZ?

Devamı

Seks işçilerinin insan hakları mücadelesinde yanımızda olmak ister misiniz? Sizi de üyemiz olarak görmekten memnuniyet duyarız. Eğer üyemiz olmak istiyorsanız, aşağıda yer alan Üye Başvuru Formu’nu indirin ve doldurun. Sonra da kirmizisemsiye@kirmizisemsiye.org e-posta adresimize gönderin.

Devamı
Diğer Haberler


12.6.2017  
Kategori: Genel
   
TRANS KADINLAR 728 HAK İHLALİ YAŞADI

Özgürlük Araştırmaları Derneği ile İsveç Jarl Hjalmarson Vakfı’nın ortaklaşa düzenlediği ‘Türkiye’de Kadına Karşı Şiddetle Mücadele’ konulu toplantı Ankara Hilton Oteli’nde gerçekleşmiş ve Kırmızı Şemsiye Cinsel Sağlık ve İnsan Hakları Derneği'de bu toplantıya katılım göstermiştir.

Özgürlük Araştırmaları Derneği’nin düzenlediği toplantıda, Türkiye ve İsveç kadın hareketi liderleri, iki ülkeden parlamenterler ve gazeteciler bir araya geldi. Kırmızı Şemsiye Cinsel Sağlık ve İnsan Hakları Derneği bu toplantıda "Pro-trans" projesi üzerinden yürüttüğü izleme çalışmasının verilerini serbest kürsüde sunum yaparak,  transların ve trans seks işçisi bireylerin sorunlarını gündeme taşımıştır. 

5 Haziran 2017 tarininde Artıgerçek ınternet haber portalında, Kırmızı Şemsiye'nin izleme çalışması üzerinden yaptığı verilere yer verilmiştir.

Haber linki: https://www.artigercek.com/kadin-orgutleri-ankara-da-bir-araya-geldi