Kırmızı Şemsiye


BAĞIŞ YAPIN

Telefon: 0 312 419 29 91 
Konur 2 Sokak No:44/8,
Çankaya / Ankara / Türkiye

e-mail:
kirmizisemsiye@kirmizisemsiye.org
 
 

 

Kırmızı Şemsiye Cinsel Sağlık ve İnsan Hakları Derneği, aşağıda bilgileri verilen uluslararası sivil toplum kuruluşlarına üyedir. Kırmızı Şemsiye, savunuculuk çalışmalarının etkili şekilde yürütülebilmesi için çeşitli bölgesel ve küresel sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliğine önem vermektedir. Türkiye’de seks işçilerini çevreleyen sorunların, Türkiye’ye özgü olduğu gerçeğini görmezden gelmeden, bu sorunların bölgesel ve küresel yansımaları olduğu bilincinde olan Kırmızı Şemsiye, çeşitli ülkelerden seks işçileri ile dayanışma içerisinde olmaya devam edecektir.

Devamı

Kırmızı Şemsiye Cinsel Sağlık ve İnsan Hakları Derneği’ne kurulduğu tarih olan 11 Nisan 2013 tarihinden bu yana çeşitli projeler kapsamında finansal destek sunan aşağıdaki kurumlara tüm üyelerimiz adına teşekkür ediyoruz.

Devamı

KIRMIZI ŞEMSİYE seks işçileri için çalışır. SORUNLARINIZI BİZİMLE PAYLAŞIN, HEP BİRLİKTE GÜÇLENELİM! EVİNİZDEN Mİ ÇIKARILDINIZ veya EVİNİZ Mİ MÜHÜRLENDİ? POLİS KEYFİ ŞEKİLDE EVİNİZİ Mİ BASTI? KEYFİ ŞEKİLDE POLİSİN PARA CEZASINA MI MARUZ KALDINIZ? POLİSTEN ŞİDDET Mİ GÖRDÜNÜZ veya KEYFİ MUAMELE İLE Mİ KARŞILAŞTINIZ? MÜŞTERİNİZDEN ŞİDDET Mİ GÖRDÜNÜZ?

Devamı

Seks işçilerinin insan hakları mücadelesinde yanımızda olmak ister misiniz? Sizi de üyemiz olarak görmekten memnuniyet duyarız. Eğer üyemiz olmak istiyorsanız, aşağıda yer alan Üye Başvuru Formu’nu indirin ve doldurun. Sonra da kirmizisemsiye@kirmizisemsiye.org e-posta adresimize gönderin.

Devamı
Diğer Haberler


18.5.2017  
Kategori: Genel
   
Transgender Europe Tarafından 2016 Yılında Translara Karşı Gerçekleşen Nefret Suçları Raporu Yayınlandı.

Transgender Europe tarafından Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) Demokrasi ve İnsan Hakları Ofisi’ne (ODIHR) hazırlanan raporda Orta ve Doğu Avrupa ile Orta Asya’dan veriler yer almaktadır. Aralarında Ermenistan, Gürcistan, Tacikistan, Özbekistan, Kırgızistan, Kazakistan, Moldova, Rusya, Ukrayna, Sırbistan ve Macaristan gibi ülkelerden vakaların da yer aldığı bölgesel raporda, Türkiye 86 nefret suçu vaka sayısı ile ilk sırada yer almaktadır.

Raporda Kırmızı Şemsiye Cinsel Sağlık ve İnsan Hakları Derneği’nin gerçekleştirdiği kayıtlar ışığında 2016 yılında, çoğunluğunun seks işçisi trans kadınlara karşı gerçekleştirildiği cinayet, fiziksel hasar, cinsel taciz/tecavüz ve ayrımcılık  gibi vakalar yer almaktadır. Raporda şiddet ve ayrımcılığı gerçekleştirenler ise yoğunluklu olarak organize suç çeteleri, seks işçilerine kendilerini müşteri olarak tanıtan kişiler ve kamu kurum ve kuruluşları olduğu belirtilmektedir.