Kırmızı Şemsiye


BAĞIŞ YAPIN

Telefon: 0 312 419 29 91 
Konur 2 Sokak No:44/8,
Çankaya / Ankara / Türkiye

e-mail:
kirmizisemsiye@kirmizisemsiye.org
 
 

 

Kırmızı Şemsiye Cinsel Sağlık ve İnsan Hakları Derneği, aşağıda bilgileri verilen uluslararası sivil toplum kuruluşlarına üyedir. Kırmızı Şemsiye, savunuculuk çalışmalarının etkili şekilde yürütülebilmesi için çeşitli bölgesel ve küresel sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliğine önem vermektedir. Türkiye’de seks işçilerini çevreleyen sorunların, Türkiye’ye özgü olduğu gerçeğini görmezden gelmeden, bu sorunların bölgesel ve küresel yansımaları olduğu bilincinde olan Kırmızı Şemsiye, çeşitli ülkelerden seks işçileri ile dayanışma içerisinde olmaya devam edecektir.

Devamı

Kırmızı Şemsiye Cinsel Sağlık ve İnsan Hakları Derneği’ne kurulduğu tarih olan 11 Nisan 2013 tarihinden bu yana çeşitli projeler kapsamında finansal destek sunan aşağıdaki kurumlara tüm üyelerimiz adına teşekkür ediyoruz.

Devamı

KIRMIZI ŞEMSİYE seks işçileri için çalışır. SORUNLARINIZI BİZİMLE PAYLAŞIN, HEP BİRLİKTE GÜÇLENELİM! EVİNİZDEN Mİ ÇIKARILDINIZ veya EVİNİZ Mİ MÜHÜRLENDİ? POLİS KEYFİ ŞEKİLDE EVİNİZİ Mİ BASTI? KEYFİ ŞEKİLDE POLİSİN PARA CEZASINA MI MARUZ KALDINIZ? POLİSTEN ŞİDDET Mİ GÖRDÜNÜZ veya KEYFİ MUAMELE İLE Mİ KARŞILAŞTINIZ? MÜŞTERİNİZDEN ŞİDDET Mİ GÖRDÜNÜZ?

Devamı

Seks işçilerinin insan hakları mücadelesinde yanımızda olmak ister misiniz? Sizi de üyemiz olarak görmekten memnuniyet duyarız. Eğer üyemiz olmak istiyorsanız, aşağıda yer alan Üye Başvuru Formu’nu indirin ve doldurun. Sonra da kirmizisemsiye@kirmizisemsiye.org e-posta adresimize gönderin.

Devamı
Diğer Haberler


25.4.2017  
Kategori: Genel
   
Kırmızı Şemsiye Derneği Başkanı Kemal Ördek, Çarşamba günü gerçekleşecek olan duruşmada destek bekliyor.

Kırmızı Şemsiye Cinsel Sağlık ve İnsan Hakları Derneği Başkanı, trans hakları ve seks işçileri hakları savunucusu Kemal Ördek 5 Temmuz 2015 tarihinde evinde cinsel saldırı, yağmaya teşebbüs ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçlarının mağduru oldu. Olay yurt dışında da yankı uyandırdı ve gönüllü avukatlar da dahil olmak üzere yüzlerce kişi Kemal’e destek verdi.

Sanıklar aleyhine kamu adına açılan dava ilk derece mahkemesi sıfatıyla Ankara 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü. Mahkeme 3 sanık hakkında toplamda 20 yıla yakın hapis cezasına karar verdi.

Mahkemece oybirliğiyle verilen karar 26 nisan çarşamba günü (yarın) saat 10:30’da üst derece mahkemesi olan Ankara Bölge Adliye Mahkemesi 17. Ceza Dairesi’nde incelenecek olup mahkeme dosyayı karara bağlayacaktır.

Kemal Ördek olayın yaşandığı günden itibaren cinsel saldırıya maruz kaldığını ispatlamak zorunda kaldığı gibi tehditler nedeniyle de büyük korkular yaşıyor. Böylesine zor bir süreçle mücadele etmek zorunda kalan Kemal Ördek destek bekliyor ve herkesi duruşmaya davet ediyor.

Ayrıntılı bilgi için Kırmızı Şemsiye Cinsel Sağlık ve İnsan Hakları Derneği Avukatı Eda Balçık ile irtibata geçebilirsiniz 0534 010 95 98.

Kemal Ördek Yalnız Değildir! #yanındayızkemalördek