Kırmızı Şemsiye


BAĞIŞ YAPIN

Telefon: 0 312 419 29 91 
Konur 2 Sokak No:44/8,
Çankaya / Ankara / Türkiye

e-mail:
kirmizisemsiye@kirmizisemsiye.org
 
 

 

Kırmızı Şemsiye Cinsel Sağlık ve İnsan Hakları Derneği, aşağıda bilgileri verilen uluslararası sivil toplum kuruluşlarına üyedir. Kırmızı Şemsiye, savunuculuk çalışmalarının etkili şekilde yürütülebilmesi için çeşitli bölgesel ve küresel sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliğine önem vermektedir. Türkiye’de seks işçilerini çevreleyen sorunların, Türkiye’ye özgü olduğu gerçeğini görmezden gelmeden, bu sorunların bölgesel ve küresel yansımaları olduğu bilincinde olan Kırmızı Şemsiye, çeşitli ülkelerden seks işçileri ile dayanışma içerisinde olmaya devam edecektir.

Devamı

Kırmızı Şemsiye Cinsel Sağlık ve İnsan Hakları Derneği’ne kurulduğu tarih olan 11 Nisan 2013 tarihinden bu yana çeşitli projeler kapsamında finansal destek sunan aşağıdaki kurumlara tüm üyelerimiz adına teşekkür ediyoruz.

Devamı

KIRMIZI ŞEMSİYE seks işçileri için çalışır. SORUNLARINIZI BİZİMLE PAYLAŞIN, HEP BİRLİKTE GÜÇLENELİM! EVİNİZDEN Mİ ÇIKARILDINIZ veya EVİNİZ Mİ MÜHÜRLENDİ? POLİS KEYFİ ŞEKİLDE EVİNİZİ Mİ BASTI? KEYFİ ŞEKİLDE POLİSİN PARA CEZASINA MI MARUZ KALDINIZ? POLİSTEN ŞİDDET Mİ GÖRDÜNÜZ veya KEYFİ MUAMELE İLE Mİ KARŞILAŞTINIZ? MÜŞTERİNİZDEN ŞİDDET Mİ GÖRDÜNÜZ?

Devamı

Seks işçilerinin insan hakları mücadelesinde yanımızda olmak ister misiniz? Sizi de üyemiz olarak görmekten memnuniyet duyarız. Eğer üyemiz olmak istiyorsanız, aşağıda yer alan Üye Başvuru Formu’nu indirin ve doldurun. Sonra da kirmizisemsiye@kirmizisemsiye.org e-posta adresimize gönderin.

Devamı
 
 
Biz Kimiz
 
Tüzük
 
Stratejik Plan
 
Yönetim Kurulu
 
Çalışanlarımız
 
Genel Kurul


ÇALIŞANLARIMIZ

 

KEMAL ÖRDEK

PROJE YÖNETİCİSİ

Kemal Ördek, Ocak 2014 - Mart 2015 tarihleri arasında, Açık Toplum Vakfı, İsveç İstanbul Başkonsolosluğu ve Hollanda Büyükelçiliği tarafından finansal olarak desteklenen “Trans Kadın Seks İşçilerine Yönelik Şiddetin Haritalanması ve Hukuki Destek Projesi”nin proje yöneticisi olarak çalışmıştır.

Halihazırda, Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu tarafından finansal olarak desteklenen ve Türkiye'nin çeşitli illerinde seks işçilerine yönelik cinsel sağlık kapasite geliştirme eğitimlerinin verilmesine vesile olan projenin danışmanlığını üstlenmektedir. Ek olarak, yarı zamanlı olarak, ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından finanse edilen "Kimliğime Ceza Kesmeye Son Verin!" adlı projede kısmı statüde proje yöneticisidir.

Aynı zamanda, Kırmızı Şemsiye ile Transgender Europe tarafından ortak olarak yürütülen ve ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından finanse edilen “Orta ve Doğu Avrupa ile Orta Asya’da Translara Yönelik Şiddetin İzlenmesi Projesi”nin Türkiye’deki koordinasyonunu kısmi zamanlı yürütmektedir.

Temmuz 2015 itibarı ile, Ağustos 2016'ya dek, "Türkiye'de Translara Yönelik Hak İhlallerinin Savunuculuk Perspektifi ile İzlenmesi" başlıklı projenin kısmi zamanlı olarak proje yöneticisi olarak çalışmaktadır.

 

BELGİN ÇELİK

ALAN SORUMLUSU

Belgin Çelik, ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından finanse edilen “Orta ve Doğru Avrupa ile Orta Asya’da Translara Yönelik Şiddetin İzlenmesi Projesi”nin Türkiye ayağında yaşanan şiddet vakalarının izlenmesi ve belgelenmesi görevini üstlenmektedir. Belgin Çelik, proje kapsamında kısmi süreli çalışmaktadır. Proje kapsamında şiddet mağduru transların hukuki desteğe erişimini de sağlayan Belgin Çelik, mağdurlara sosyal destek sunmaktadır.

 

SERKAN İLASLANER

PROJE ASİSTANI

Serkan İlaslaner, derneğin Açık Toplum Vakfı & FES & İsveç İstanbul Başkonsolosluğu tarafından ortak finanse edilen "Şiddet Mağduru Trans Kadınların Korunma Mekanizmalarına Erişiminin Güçlendirilmesi" başlıklı projesi başta olmak üzere, yürütülen çalışmalarda proje asistanı olarak görev almaktadır. Derneğin raporlama, veri tabanı oluşturma, çeviri işlerinde ve etkinlik organizasyonlarında çalışmaktadır.  

 

TOLGA ALP TUNELİ

OFİS KOORDİNATÖRÜ

Tolga Alp Tuneli, derneğin ihtiyacı olan finansal işlerinin yapılması, tüm idari işlerin gerçekleştirilmesinin yanı sıra, proje koordinatörü ve asistanının ihtiyaç duyduğu, etkinlik organizasyonu sürecinde gereken tüm desteğin sağlanması konularında görev yapmaktadır. Ayrıca derneğin gönüllüleriyle irtibat kurarak, gönüllü ağını genişletme ve ofis içi atölyeler, gösterimler  konusunda görev yapmaktadır.

 

BİHTER ALTAY

İZLEME VE DESTEK SORUMLUSU

Bihter Altay, hak ihlali mağduru olan seks işçileri ile irtibata geçerek, vaka verilerini toplamak ve bu verilerin derneğe ait çevirimiçi sistemlere girişini gerçekleştirmektedir. Hak ihlali mağdurlarının ihtiyacı doğrultusunda hukuki desteğe erişimlerinin sağlanması konusunda Alan Koordinatörü'ne destek sunmaktadır. Vakaların belgelenmesi ve raporlaştırılması süreçlerinde proje asistanına destek sağlamanın yanı sıra ise, derneğin ve faaliyetlerinin görünürlüğünü artırmak amacıyla video çekimleri ve montaj işlerini gerçekleştirmektedir.

 

 


Dosya Yok