Kırmızı Şemsiye


BAĞIŞ YAPIN

Telefon: 0 312 419 29 91 
Konur 2 Sokak No:44/8,
Çankaya / Ankara / Türkiye

e-mail:
kirmizisemsiye@kirmizisemsiye.org
 
 

 

Kırmızı Şemsiye Cinsel Sağlık ve İnsan Hakları Derneği, aşağıda bilgileri verilen uluslararası sivil toplum kuruluşlarına üyedir. Kırmızı Şemsiye, savunuculuk çalışmalarının etkili şekilde yürütülebilmesi için çeşitli bölgesel ve küresel sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliğine önem vermektedir. Türkiye’de seks işçilerini çevreleyen sorunların, Türkiye’ye özgü olduğu gerçeğini görmezden gelmeden, bu sorunların bölgesel ve küresel yansımaları olduğu bilincinde olan Kırmızı Şemsiye, çeşitli ülkelerden seks işçileri ile dayanışma içerisinde olmaya devam edecektir.

Devamı

Kırmızı Şemsiye Cinsel Sağlık ve İnsan Hakları Derneği’ne kurulduğu tarih olan 11 Nisan 2013 tarihinden bu yana çeşitli projeler kapsamında finansal destek sunan aşağıdaki kurumlara tüm üyelerimiz adına teşekkür ediyoruz.

Devamı

KIRMIZI ŞEMSİYE seks işçileri için çalışır. SORUNLARINIZI BİZİMLE PAYLAŞIN, HEP BİRLİKTE GÜÇLENELİM! EVİNİZDEN Mİ ÇIKARILDINIZ veya EVİNİZ Mİ MÜHÜRLENDİ? POLİS KEYFİ ŞEKİLDE EVİNİZİ Mİ BASTI? KEYFİ ŞEKİLDE POLİSİN PARA CEZASINA MI MARUZ KALDINIZ? POLİSTEN ŞİDDET Mİ GÖRDÜNÜZ veya KEYFİ MUAMELE İLE Mİ KARŞILAŞTINIZ? MÜŞTERİNİZDEN ŞİDDET Mİ GÖRDÜNÜZ?

Devamı

Seks işçilerinin insan hakları mücadelesinde yanımızda olmak ister misiniz? Sizi de üyemiz olarak görmekten memnuniyet duyarız. Eğer üyemiz olmak istiyorsanız, aşağıda yer alan Üye Başvuru Formu’nu indirin ve doldurun. Sonra da kirmizisemsiye@kirmizisemsiye.org e-posta adresimize gönderin.

Devamı
 
 
Biz Kimiz
 
Tüzük
 
Stratejik Plan
 
Yönetim Kurulu
 
Çalışanlarımız
 
Genel Kurul


BİZ KİMİZ?

 

KIRMIZI ŞEMSİYE Cinsel Sağlık ve İnsan Hakları Derneği, Türkiye’deki kadın, erkek ve trans seks işçilerinin gündelik yaşamlarında maruz kaldıkları insan hakları ihlalleri, toplumsal dışlanma, damgalanma, cinsel sağlık ve üreme sağlığı konularında karşılaştıkları sorunlar ile seks işçilerini ilgilendiren tüm diğer alanlarda seks işçilerini bilgilendirmeyi, harekete geçirmeyi, örgütlemeyi ve seks işçilerinin ihtiyaç ve taleplerine uygun şekilde kamuoyu ve yetkililer nezdinde savunuculuk çalışmaları yapmayı hedefleyen bir sivil toplum kuruluşudur.

KIRMIZI ŞEMSİYE,  seks işçilerinin günümüze dek geliştirdikleri ve içerisinde barındıkları, çeşitli aşamalardan geçmiş ve her dönemin kendine has özelliklerinden beslenmiş seks işçileri hareketinin bir ürünüdür.

KIRMIZI ŞEMSİYE, üye temelli bir seks işçileri sivil toplum kuruluşudur. Derneğin yönetim kurulu, ilke gereği bizzat seks işçilerinden oluşmaktadır.

Dernek faaliyetleri, seks işçilerinin sorunları, bu sorunlara karşı talepleri ve çözüm önerileri üzerinden geliştirilir ve uygulanır.

KIRMIZI ŞEMSİYE, seks işçilerini ilgilendiren sorunlar ile ilgili üretilen politikalarda birincil öznenin seks işçileri olduğunu iddia eder.

Seks işçilerinin söylemlerini reddeden, görünmez kılan veya insan hakları hareketinin çeperlerine iten her türlü yaklaşım ve politika, KIRMIZI ŞEMSİYE tarafından reddedilir.

KIRMIZI ŞEMSİYE, seks işçilerinin sorun ve taleplerine kayıtsız kalmayan ve seks işçilerini destekleyen her türlü toplumsal grup ile ilke gereği birlikte çalışır ve ortak faaliyetler düzenler.

KIRMIZI ŞEMSİYE, çeşitli toplumsal grupların sorunlarının çözümünde ortaklıklar kurmanın önemine inanır.

KIRMIZI ŞEMSİYE, çalışmaları süresince amaçlarına uyan çeşitli faaliyetlerde uluslararası faaliyet yürüten sivil toplum kuruluşları ile birlikte hareket eder.

KIRMIZI ŞEMSİYE, her türlü faaliyetinde diyalog yöntemini benimser.

 

Dosya Yok